Jak przetrwać depilację woskiem?

Depilacja woskiem kojarzy się wielu osobom głównie z dużym bólem. Jest to jednak w większości przesadzona opinia, z czasem przywykając do tego bólu depilacja staje się czystym relaksem. Duże miasta oferują wiele obiektów z usługami kosmetycznymi, na przykład depilacja woskiem  Warszawa jest bardzo popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Warto znać kilka rad, dzięki którym depilacja woskiem będzie skuteczna i przyjemna.

Po pierwsze, stosuj zabiegi regularnie, pozwala to utrzymywać efekt, a także osłabić włoski. Równie ważne jest nawilżenie po i przed zabiegiem. Przesuszona skóra to również suche i łamliwe włoski, a przez to depilacja woskiem może powodować ich urwanie, a nie wyrwanie. Bez zdrowej i nawilżonej skóry, każda depilacja jest skazana na efekt wyłącznie dobry lub mierny, zamiast satysfakcjonującego.

Co ważne, zabiegów tego typu nie powinno wykonywać się samemu w domu, w celu uniknięcia efektów ubocznych albo podrażnień czy alergii. Dodatkowo, powierzając to specjalistom, jesteśmy bardziej zrelaksowani i nie stresujemy się tym, czy zabieg się powiedzie lub czy wosk został przez nas dobrany odpowiednio.

Istotne jest też używanie profesjonalnych, dobranych kosmetyków: złuszczających naskórek, opóźniających odrastanie włosów, filtry przeciwsłoneczne, a także nie używanie balsamów natłuszczających tuż przed zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *