Jakie zalety ma manicure męski?

Dłonie są najlepszą wizytówką każdego człowieka, dlatego też salony kosmetyczne w Warszawie i Wrocławiu oferują manicure nie tylko dla kobiet, ale również i dla mężczyzn. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak wygląda męski manicure i jakie są jego zalety.

Co warto wiedzieć.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że manicure męski nie polega na malowaniu paznokci. Na rynku pojawiają się jednak coraz częściej kosmetyki dla Panów, a dokładniej mówiąc specjalne emalie matujące płytkę paznokciową. Dzięki tym niesamowitym preparatom, można błyskawicznie wyrównać koloryt paznokci. Mężczyźni jak powszechnie wiadomo mają nieco grubszą skórę od kobiet, dlatego też męski manicure wygląda nieco inaczej niż damski. Podstawowym zadaniem zabiegu jest odsunięcie i wycięcie skórki oraz opiłowanie poszczególnych paznokci. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się również polerowanie paznokci.

Jaki zabieg wybrać?

Jak wspomniano powyżej męska skóra jest zdecydowanie grubsza od damskiej, dlatego też warto postawić na dodatkowe zabiegi parafinowe. Jest to najlepszy wybór dla Panów, którzy chcą wygładzić skórę i odżywić ją. Wśród Panów dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne peelingi oraz maski na dłonie, które oferuje praktycznie każdy profesjonalny salon kosmetyczny. Manicure męski (umów się na wizytę) trwa nieco dłużej od damskiego. Wynika to oczywiście z tego, że paznokcie są mocniejsze i grubsze.