Pielęgnacyjne zabiegi na dłonie

Dłonie to swego rodzaju wizytówka, warto więc zadbać o ich dobry wygląd. Skóra i paznokcie narażone są codzienne na działanie wielu niszczących czynników. Salony kosmetyczne oferują zabiegi, które pomogą zregenerować dłonie m.in. zabiegi parafinowe, czy manicure japoński w Warszawie.

Manicure

Manicure traktowany jest zarówno jako zabieg samodzielny, jak i towarzyszczący innym procedurom pielęgnacyjnym. Polega na usunięciu skórek wokół paznocki, nadaniu odpowiedniego kształtu płytce, odżywieniu i pomalowaniu paznokci. Istnieje wiele rodzajów – zależnie od potrzeb można poddać się manicurowi klasycznemu, manicurowi japońskiemu, czy manicurowi hybrydowemu. Klasyczny polega na pięlęgnacji płytki i pomalowaniu jej lakierem. W manicure japońskim skórki odsuwa się, a w paznokcie wciera specjalną odżywczą pastę. Nadaje ona perłowy połysk utrzymujący się klika tygodni. Manicure hybrydowy wykorzystuje trwałe, utwardzane światłem UV lakiery, które wymagają specjelnego środka do usunięcia ich z płytki.

przygotowanie do manicure japońskiego

Zabieg parafinowy

Zniszczone, suche i wymagające regeneracji dłonie i paznokcie znajdą ulgę i odżywienie podczas zabiegu parafinowego. Parafina wygładza skórę i wspomaga wchłanianie preparatów pielęgnacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *