Zabieg mezoterapii

W ostatnich latach bardzo dużym uznaniem cieszy się mezoterapia mikroigłowa w Warszawie. Jest to niezwykle skuteczny sposób walki ze wszystkimi niedoskonałościami urody. Przykład realizacji tego typu zabiegu znajdziesz na www.easywaxing.pl

Zalety mezoterapii

Z upływem lat niestety zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz przebarwienia, a żadne kremy sobie z tym już nie radzą. W takiej sytuacji warto skorzystać z mezoterapii, która powinna być przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę. Kobiety chcą przede wszystkim usunąć przebarwienia oraz doprowadzić skórę do takiej samej jędrności jak kiedyś. Niestety nie zawsze jest to możliwe, ponieważ czas nie zna litości i na każdego działa tak samo. Mezoterapia jest często wykonywana przez gwiazdy ekranu, które chcą jak najdłużej utrzymać swój dobry wygląd. Trzeba jednak mieć na uwadze, że musi być wykonywana systematycznie, a ważną rolę odgrywa także profilaktyka. Mezoterapia w stolicy jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, który powinien być wykonywany w sterylnych warunkach. Powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybki, dlatego nawet nie jest potrzebna żadna rekonwalescencja. 

Profilaktyka po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być trochę zaczerwieniona, ale nie trzeba się tym martwić, ponieważ po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy. Podczas gojenia pacjent może odczuwać lekki dyskomfort, ale można użyć odpowiednich kosmetyków, które pomogą go zredukować. Warto zwrócić uwagę na fakt, że istnieją nawet pewne przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Przede wszystkim nie powinny go wykonywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie można przeprowadzić mezoterapii u osób, które mają otwarte rany, stany zapalne skóry lub zakażenia bakteryjne. Mezoterapia pobudza przede wszystkim naskórek i zwiększa jędrność skóry. Zwiększa się też produkcja elastyny oraz kolagenu, czyli dwóch najbardziej istotnych białek w organizmie człowieka, które są odpowiedzialne za elastyczność oraz jędrność. Mikronakłucia mogą zwiększyć przepuszczalność naskórka, a to sprawia, że substancje aktywne wnikają głębiej. Mezoterapia pomaga wyeliminować również zmarszczki mimiczne.